Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 25.05.2019, 20:55

Балакліївський НВК

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Річний звіт про діяльність закладу

РІЧНИЙ ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ Балакліївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів за 2016 – 2017 навчальний рік

Однією з основних напрямків діяльності керівника навчального закладу є управління, впровадження інноваційних підходів щодо підвищення компетентності вчителя. Саме зростання фахового рівня кожного педагога окремо і всього педагогічного колективу в цілому є однією з найважливіших умов забезпечення ефективного функціонування освітнього закладу. Успіх педагогічної діяльності визначається не тільки ступенем професійної підготовки вчителя, а бажанням та можливостями постійно поглиблювати теоретичні знання, підвищувати рівень професійної компетентності, формувати педагогічну позицію. Організація навчально-виховного процесу в школі протягом 2016 -2017 навчального року проводилася згідно річного плану роботи школи та робочого навчального плану. Річний план роботи охоплював в своїх розділах заходи по забезпеченню функціонування школи, заходи по здійсненню комплексного підходу до виховання учнів, роботу з педагогічними кадрами, родинне виховання, національно-патріотичне виховання, зміцнення навчально-матеріальної бази школи. Пріоритетними напрямками роботи Балакліївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів є:
• впровадження інноваційних технологій, методик, форм організації навчально-виховного процесу;
• підвищення якості освіти та забезпечення належної підготовки учнів до ДПА;
• вдосконалення уроку, забезпечення мотивації навчання та створення ситуації успіху для різних категорій учнів;
• впровадження мультимедійних та комп'ютерних технологій для забезпечення інформатизації навчально-виховного процесу;
• підвищення фахової майстерності педагогів, їх професійної компетентності, розвиток творчої ініціативи педагогів;
• всебічний розвиток особистості;
• вдосконалення роботи з обдарованими учнями, залучення їх до різних конкурсів, турнірів, розвиток у них науково-дослідницьких навичок, проектної діяльності;
• національно-патріотичне виховання;
• виховання культури безпеки життєдіяльності серед учнів школи;
• вивчення, узагальнення та використання передового педагогічного досвіду роботи учителів;
• вдосконалення матеріально-технічної бази школи, поповнення комп'ютерною та копіювальною технікою, сучасною наочністю, довідковою літературою.

Педагогічний колектив Балакліївської ЗОШ І-ІІ ступенів працює над науково-методичною проблемою «Формування життєвих компетентностей особистості учня на основі розвитку творчих здібностей на уроках та в позаурочній діяльності», завданнями якої є навчити учнів мислити, розвивати розумові здібності, пізнавальні інтереси, забезпечувати моральні стосунки в учнівському колективі, залучати дітей до духовних, національних і загальнолюдських цінностей, формувати моральне ставлення до людини, праці, Батьківщини, розвивати комунікативні здібності учнів.

У 2016-2017 навчальному році у школі працювало три шкільних методичних об”єднань:
1) ШМО класних керівників «Виховання свідомої дисципліни, необхідності самовдосконалення і розвитку особистості учня» (керівник Михайлова Г.М.).
2) ШМО вчителів природничо - математичного циклу «Розвиток творчих здібностей учнів на основі використання нестандартних форм та інтерактивних методів навчання»(керівник Андрощук О.В.).
3) ШМО вчителів гуманітарного циклу «Вдосконалення методів, прийомів і форм роботи з учнями на уроках та в позакласній діяльності вчителів гуманітарного циклу»(керівник Лиходід В.П.). Розроблені плани роботи засідань ШМО (по 4 засідання на рік).
Засідання методичної ради та методичних об’єднань проводились згідно річного плану роботи. На засіданнях МО розглядалися такі основні питання, як:
• обговорення й затвердження плану роботи на 2016 – 2017 н.р.;
• опрацювання методичних листів Міністерства освіти і науки, програм, вимог до планування та ведення шкільної документації;
• підготовка, проведення та результати шкільних та районних олімпіад;
• обговорення творчих уроків учителів, що атестуються;
• обговорення та узагальнення досягнень педагогічного досвіду вчителів;
• робота з обдарованими та невстигаючими дітьми;
• підготовка та проведення підсумкових контрольних робіт, зрізів знань по окремих предметах;
• організація позакласної роботи з предметів;
• звіти вчителів, що атестуються та досвід яких вивчається;
• конференції по обміну досвідом тощо.

Засідання методичних об’єднань спрямовували роботу кожного вчителя, давали змогу аналізувати свою роботу, вивчати досвід. У школі вивчається педагогічний досвід учителя зарубіжної літератури Лиходід В.П. «Впровадження компаративного аналізу на уроках світової літератур».

Кожного року вдосконалюється рівень роботи молодих спеціалістів Бабича В.С. та Гунченка А.М, які активно впроваджують інноваційні технології, поєднують групові та індивідуальні форми роботи. Вчитель- наставник Андрощук О.В. надавала допомогу молодим колегам щодо моделювання уроків, ведення класної документації, вирішення педагогічних ситуацій, проводився аналіз та самоаналіз проведених уроків.

Систематично вчителі школи підвищують свій кваліфікаційний рівень шляхом самоосвіти, участі у роботі шкільних семінарів, планового навчання на курсах підвищення кваліфікації при Полтавському ОІППО імені М.В. Остроградського.

У 2016 – 2017 навчальному році атестувалися 2 вчителі: Лиходід В.П., вчитель зарубіжної літератури, на встановлення вищої кваліфікаційної категорії та Литвишко С.В., вчитель математики і фізики, на встановлення першої кваліфікаційної категорії.

Учні Балакліївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів беруть участь у шкільних, районних, обласних етапах Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, Міжнародному конкурсі з української мови імені П.Яцика, Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської молоді імені Т.Г. Шевченка, Всеукраїнських конкурсах з біології «Колосок», з математики «Кенгуру». У 2016 - 2017 навчальному році:
Овчаренко Едуард , учень 8 класу - ІІ місце у ІІ етапі (районної) олімпіади з історії
Овчаренко Едуард , учень 8 класу - ІІІ місце у ІІ етапі (районної) олімпіади з хімії
Овчаренко Едуард , учень 8 класу - ІІІ місце у ІІ етапі Міжнародного мовно- літературного конкурсу учнівської молоді імені Т.Г. Шевченка.

У Балакліївській ЗОШ І-ІІ ступенів створено театральний гурток «Візит» (керівник Лиходід В. П.) та вокальний гурток «Співаночка» (керівник Завацька О.М.) На виконання законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Національної доктрини розвитку освіти України, Концепції громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності, відповідно до річного плану роботи навчального закладу на 2016-2017 н. р., педагогічний колектив спрямував виховну роботу з учнями за такими напрямками:
1. Особистісний підхід у формуванні всебічно розвиненого школяра.
2. Виховання національної свідомості, громадянської активності.
3. Моральне виховання.
4. Естетичне виховання .
5. Патріотичне виховання.
6. Формування та розвиток творчої особистості школяра, формування пізнавальної діяльності.
7. Правове виховання.
8. Формування колективу через активізацію колективної виховної роботи.
9. Фізичне виховання.

Згідно методичних рекомендацій щодо роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладах освіти в школі створено службу з охорони праці та безпеки життєдіяльності, розроблено та затверджено Положення про службу з охорони праці. Наказом по школі визначено відповідальних за пожежну безпеку, електробезпеку, створено постійно діючу комісію з питань охорони праці та безпеку життєдіяльності.

У кожному навчальному кабінеті , спортзалі створено безпечні умови для праці та навчання. Два рази на рік проводиться перевірка спортивного обладнання в залах та на майданчиках з подальшим складанням відповідних актів. З метою профілактики дитячого травматизму, надання учням елементарних знань з питань безпеки життєдіяльності , вивчення правил поведінки в екстремальних ситуаціях в школі було проведено « Тижні знань правил дорожнього руху», « Тиждень знань з пожежної безпеки», « Тижні безпеки життєдіяльності», « День ЦО». Для пропагування дотримання правил дорожнього руху дітьми щороку в вересні проводиться рейд « Увага! Діти - на дорозі! ». Систематично проводяться протягом навчального року , особливо перед канікулами, заходи щодо профілактики дитячого травматизму, виконуються програми із формування в учнів навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах. У школі створено інформаційні стенди, пам’ятки на тему безпеки дорожнього руху, дій у надзвичайних ситуаціях.

Патріотичне виховання є одним з провідних напрямків виховної роботи. Відповідно до плану було проведено такі заходи: тематичні фотовиставки, зустрічі з ветеранами, воїнами АТО, проведено тематичні бесіди, години спілкування, перегляд кінофільмів, річниці визволення України та Полтавщини від фашистських загарбників, до Дня Перемоги.

Було організовано та проведено Тиждень Пам’яті, присвячений жертвам Голодомору та політичних репресій і вшанування учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті, упродовж якого були проведені наступні заходи:
- інформаційна година «Герої боротьби за незалежність України»;
- виховна година «Життєвий та творчий шлях Анатоля Костенка»;
- розгляд та бесіди за матеріалами Анатоля Костенка (статті А.І.Костенка «Скорботні жнива людомору 1932-1933 років», матеріали пошукової роботи «Свідчення людей, що пережили голодомор, зібраних у селі Балаклія»);
- виставка книг літературного критика, жертви політичних репресій, уродженця с.Балаклія А.Костенка;
- перегляд та обговорення фільму «Вони стоять переді мною…»(про Анатоля Костенка);
- акція, присвячена жертвам Голодомору 1932-1933 років «Запали свічку»
До Дня захисника Вітчизни були проведені:
- інформаційна година «Випускники нашої школи – захисники Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України під час АТО»;
- конкурс малюнків «Україна – єдина країна»;
- «Козацькі розваги».

До Дня Перемоги над нацизмом у Європі 8 травня 2017 року учні підготували вітання ветеранам Великої Вітчизняної війни, дітям війни, воїнам АТО та всім присутнім біля пам’ятника Загиблим воїнам під час Другої світової війни.

У Балакліївській ЗОШ І-ІІ ступенів є волонтерський загін «Доброта», який створений з метою виховання в учнів таких моральних цінностей, як милосердя, толерантність, працелюбність, прагнення до взаємодопомоги, активізація процесу згуртування учнівського колективу.

Робота волонтерського загону школи охоплює широке коло завдань: це і надання допомоги ветеранам Другої світової війни та громадянам похилого віку, інвалідам, ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, проведення зустрічей з ветеранами Великої Вітчизняної війни, воїнами АТО, концертів милосердя і співпраця із соціальними організаціями, і просвітницька робота серед молоді щодо питань здорового способу життя, і турбота про екологічний стан довкілля рідного краю, і надання моральної та матеріальної допомоги людям, які її потребують, і звичайно ж допомога українській армії.

Успішними можна назвати дії нашого волонтерського загону. Традиційно основний склад цього колективу складається з усіх учнів нашої школи, які прагнуть допомагати і є активними в різних суспільних сферах. У наш час дуже потребують допомоги наші ветерани та пенсіонери (операція «Ветеран живе поруч»). І не так самої допомоги, як уваги. І, на нашу думку, саме учні повинні її дарувати. Адже люди похилого віку багато чого корисного зробили для нас, для нашого майбутнього і цілком заслуговують на часточку уваги до себе. Найперше, що ми робимо – це допомагаємо по господарству. Так ми щиро засвідчуємо свою повагу та шану.

Іншим важливим напрямком роботи загону є турбота про екологію нашого села. Ми займаємося тим, що очищуємо забруднені сміттям території. Розуміючи важливість формування навичок здорового способу життя і свідомого ставлення до власного здоров'я у школярів, волонтери Балакліївської ЗОШ І-ІІ ступенів докладають досить багато зусиль для реалізації поставлених завдань щодо збереження духовного та фізичного здоров'я підростаючого покоління. Для досягнення цієї мети проводимо виступи агітбригади «Калина», які популяризують здоровий спосіб життя, любов до рідного краю, гарне ставлення до навколишнього середовища; прилучаємо молодь до занять спортом; проводимо турніри «Козацькі розваги»; трудові акції з благоустрою та озеленення «За чисте довкілля», «Посади дерево», «Зробимо Україну чистою». Цього року учні та працівники Балакліївської ЗОШ І-ІІ ступенів активно долучилися до акцій з благоустрою «За чисте довкілля» та «Посади дерево».

Працівники та учні школи привели в належний санітарний стан територію навчального закладу та прилеглі до неї території, дитячий спортивний майданчик, стадіон. Учні 5-8 класів розбили та упорядковували клумби, висадили троянди.

Протягом 2016-2017 навчального року в нашій школі значно активізувалась робота волонтерського руху. Найактивнішими волонтерами можна назвати всіх учнів навчального закладу. Можна сміливо відзначити, що наші волонтери набувають безцінного досвіду нової соціальної взаємодії, а саме: відповідати за свої дії, за колектив, за все, що відбувається в житті школи. Наші діти завдяки волонтерській діяльності виховують у собі принципи самостійності, творчого ставлення до дійсності, уміння виявити свою ініціативу. Волонтерський рух в нашому навчальному закладі є школою підготовки учнів до життя в умовах соціально – економічних змін.

У 2016 - 2017 н. р. проведено значну роботу щодо профілактики правопорушень. Педагогами ведеться щоденна робота з правового виховання, найбільш ефективними формами позакласних заходів в цьому напрямку є: тематичні бесіди, круглі столи, рольові ігри, ознайомлення з періодичною літературою на правову тематику, перегляд відеофільмів, зустрічі з фахівцями.

Моральне виховання спрямоване на формування та розвиток почуття моралі, міцних переконань, постійно перебувало в центрі уваги педколективу. Класні керівники й адміністрація школи провели в цьому напрямку певну роботу, а саме: ділову гру «Знай свої права та обов’язки»(для учнів 8 класу), у класах проведено ряд бесід щодо даної тематики.

Екологічне виховання покликане забезпечити молоде покоління науковими знаннями про взаємозв'язок природи і людини. Протягом року було проведено ряд заходів щодо екологічного виховання: свято осені «Осінній вернісаж», конкурс літературних робіт, малюнків, фотографій, конкурс композицій і поробок з природних матеріалів, новорічних композицій «Збережемо ялинку».

Метою напрямку «Формування здорового способу життя» є забезпечення повноцінного розвитку дітей, охорони та зміцнення їх здоров'я, формування фізичних здібностей особистості, попередження шкідливих звичок. Педагогічним колективом сплановано та проведено: тематичні бесіди «Молодь проти наркоманії та СНІДу», виставку плакатів «За здоровий спосіб життя», зустрічі з фельдшером, класні години «Шкідлива звичка чи хвороба?» (профілактика алкоголізму і наркоманії), спортивні змагання між класами з ігрових видів спорту.

Робота з батьками та громадськістю у навчальному закладі:
Виховання учня в школі та сім'ї — щоденний безперервний процес. Тому педагогічний колектив працює в тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дитини. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, пов'язаних із професійним світом, захопленнями своїх дітей, родинними святами.

За 2016–2017 навчальний рік до директора школи не було письмових звернень.
Управлінська діяльність:
Управління школою здійснюється згідно з річним планом роботи, планом внутрішкільного контролю та календарних планів учителів-предметників і виховної роботи класних керівників. Така система планування, відпрацьована в школі й заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їхньої діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.

У школі в наявності всі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу.

Адміністрація використовує різноманітні форми контролю за станом навчально-виховного процесу, передусім такі традиційні, як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів і програм, перевірка класних журналів, щоденників поведінки тощо. Аналіз результатів внутрішньо-шкільного контролю знаходить відображення в рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань і навчальних досягнень учнів, проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація школи приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів.

Ураховуючи сучасні реалії, стиль керівництва нашою школою є близьким до демократичного, оскільки більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримуються, повноваження делегуються. Директор школи в роботі з працівниками дотримується партнерського стилю керівництва. Проблеми спільно обговорюються, виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому реалізується.

Учителям надається більше самостійності, що відповідає їх кваліфікації і характеру роботи, створюються необхідні умови для самореалізації.

Поряд із управлінськими успіхами є недоліки і проблеми. Про більшість із них ви знаєте, адже моя робота і робота нашого закладу загалом є відкритою для всіх, ми не приховуємо і не замовчуємо їх, а з метою ліквідації ведемо відкритий діалог на нарадах, у співбесідах та вживаємо заходи щодо зменшення негативного впливу на навчально-виховний процес.

Матеріально-технічне забезпечення Балакліївської ЗОШ І-ІІ ступенів за період існування у громаді:
- у 2016 році були замінені усі вікна та двері на металопластикові;
- зроблений капітальний ремонт даху котельні;
- проведено поточний ремонт шкільного приміщення за кошти громади.

Для забезпечення та дотримання санітарно-епідеміологічних норм, необхідних для належного рівня утримання школи постійно закуповуються миючі засоби, дезрозчини, господарські товари.

Гарячим харчуванням охоплено 100% дітей. Учні початкової школи (13) та діти пільгових категорій з багатодітних малозабезпечених сімей (4) харчуються за кошти громади, учні 5 - 9 класів (23) – за батьківську плату. Для харчоблоку Балакліївської ЗОШ І-ІІ ступенів придбано нові кухонні меблі, електроплиту, інвентар та встановлено сучасну витяжку.

Влітку 2017 року оздоровлення та відпочинок учнів проводився у дитячому закладі відпочинку – таборі з денним перебуванням «Ромашка» на базі Балакліївської ЗОШ І-ІІ ступенів з 29.05.2017 по 16.06.2017.

Табір працював в одну зміну. Начальник табору – Лиходід В.П., вихователі – литвинко С.В., Мостова Н.В., Михайлова Г.М., Шипоша Н.І.
Основні завдання табору:
- забезпечити оздоровлення дітей в період табірної зміни;
- сприяти розумовому і фізичному розвитку;
- виховувати почуття дружби і колективізму;
- прищеплювати любов до праці, рідного краю, України;
- розвивати творчі здібності, активність дітей;
- виховувати санітарно-гігієнічні навички;
- розвивати навички культури спілкування.
У таборі оздоровилось 20 дітей. Законами дитячого життя в таборі «Ромашка» були такі положення:
- не сумувати друзі, звеселяти;
- гігієна, спорт і труд завжди поруч ідуть;
- повітря, сонце і травиця в лузі ось найкращі наші друзі;
- старших себе поважай, малюків не ображай;
- люби і знай свій рідний край.

Кожен день табірної зміни розпочинався зустріччю дітей із вихователями, цікавою ранковою зарядкою. Це давало дітям заряд бадьорості та енергії на весь день. На ранковій лінійці начальник табору – Лиходід В.П. оголошувала план роботи на день. А після лінійки всі вихованці збиралися на хвилинки здоров’я, де отримували знання і розвивали санітарно-гігієнічні навички. Перед проведенням екскурсій, спортивних змагань, рухливих ігор проводилися інструктажі з техніки безпеки.

Звіт директора Балакліївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Білоцерківської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області перед громадськістю про роботу закладу у 2016 – 2017 навчальному році Луць Любові Петрівни
Форма входу
Пошук
Календар
«  Травень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту

Балакіївський НВК © 2019