Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 26.04.2024, 11:54

Свіча Шевченкового таланту на стражденному рушнику його життя

Тиша в класі. Біля короваю, заквітчаного калиною, яскраво горить свіча. Вона запалена в пам‘ять про геніального поета і художника. Поряд чисте полотно для рушника. Саме на ньому протягом уроку діти трепетно вишиватимуть червоними та чорними візерунками долю Т. Г. Шевченка.

Звучить тиха музика і вчителька розпочинає урок словами В.Сухомлинського

Є люди як свічки –
                 Згоряють, відходять в небуття.
Є люди як зірки –
          Горять і світять усе життя.
                     Та ні, це не зірки, холодні, мертві,
                Вони – сонця, засвічені у небі,
                             Які горять, обігрівають все й не гаснуть.
І не загинуть….

З теплотою і тривогою, третьокласники протягом уроку пригадували доленосні дати з життя Кобзаря , з хвилюванням інсценізували уривки творів О. Іваненко «Тарас у наймах» та А . Лотоцького «Малий Тарас чумакує». Проникливо і трепетно читали поетичні твори Великого Пророка. А Горобець С. і Кущ М. декламували власні вірші , присвячені улюбленому поету. В класі панувала атмосфера добра і взаєморозуміння.

Шипоша А. ніяковіючи , але з цікавістю, брала інтерв’ю у мами та у сільської бібліотекарки Ісаєнко Л. І. про їх перше « знайомство» з Великим Кобзарем « Тобі світити над світами». Саме так назвала свою книжкову виставку бібліотекарка Балакліївської бібліотеки-філії Ісаєнко Л. І.. Вона ознайомила дітей з творами Т. Г.Шевченка, різними виданнями «Кобзаря». Книжкова виставка зацікавила і дітей, і дорослих.

Створення маленькими дослідниками «Дерева життя Т. Г. Шевченка» та асоціативного куща « Т. Г. Шевченко» стали підсумком уроку. Третьокласники читали вірші про Великого Тараса.

Цей виховний захід дав можливість дітям ще раз перегорнути сторінки життя безсмертного генія, відчути палкий вогонь його поезії, його безмежну любов до України, а батькам - з гордістю порадіти за своїх розумних і талановитих дітей. А ось це вже було потім…

Категорія: Шкільні новини | (04.03.2014)
Переглядів: 510 | Рейтинг: 0.0/0