Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 29.03.2024, 17:53

День Соборності, Єдності та Державності України у НВК
Любіть Україну у сні й наяву, вишневу свою Україну, красу її вічно живу і нову і мову її солов'їну В. Сосюра

Однією з найважливіших історичних дат нашої країни є 22 січня - проголошення першої незалежності у 1918 році та проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР. З метою формування та розвитку громадянської та національної самосвідомості учнів, з нагоди Дня Соборності України, 100-річчя прийняття Четвертого Універсалу та проголошення незалежності Української Народної Республіки, протягом дня 22 січня вихованцями та вчителями Балакліївського навчально-виховного комплексу Білоцерківської сільської ради Великобагачанського району були проведені тематичні заходи.

Ранок розпочався з традиційного гуртування в «живий ланцюг єднання», як символу духовної спільноти українців, як запоруки існування єдиної Соборної України. Відчуттю важливості свята Єдності та Державності сприяв виховний захід «Соборність України – історія і сучасність», на якому перегорнули сторінки минувшини, ознайомилися з історією виникнення Дня Соборності України, читали вірші, виконували Гімн України, презентували стіннівки. На завершення дня взяли участь у флешмобі «Ми всі українці - єдина сім’я».

Віримо, що наші вихованці стануть справжніми патріотами держави, ім’я якій – Україна! Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків... Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб.

Алла Андрощук, заступник директора з навчально-виховної роботи Балакліївського НВК

УНР
Три літери скупі вмістили
Історії України і розбрат, і силу,
Буремні роки, і рішучість завзяту
Здобути нам волю та землі з’єднати.

Бо ж сам український народ має право
Своїм керувати життям і держави,
Свою історію будем творити ми самі, -
Записано твердо в Універсалах.

Народ український не хоче війни,
Не хоче, щоб гинули доньки й сини.
Боротись не легко, та задля мети
Ми будемо мужньо стояти завжди.

Немарно під Крутами згинули хлопці –
На небі їх душі - землі охоронці.
Їх приклад і подвиг осягне віки,
У висі небесній їм світять зірки.

Минуло сто літ з тих важливих подій,
Молода незалежність була вже тоді.
І тепер «в сім’ї вольній , новій»
Величаємо Соборність в історичнім слові.

Вікторія Назмєєва, учениця 9 класу Балакліївського НВК Білоцерківської сільської ради Великобагачанського району

Категорія: Шкільні новини | (23.01.2018)
Переглядів: 300 | Рейтинг: 0.0/0